Jak słuchać Spotify na Ferguson i400s?

Pozwól, że na początek pogratulujemy Ci zakupu naszego internetowego odbiornika Ferguson i400s. To naprawdę bardzo wszechstronna maszyna, dzięki której możesz słuchać muzyki i audycji radiowych z dowolnego źródła. A to dopiero początek jej możliwości…

Jednym z najważniejszych wyróżników Ferguson i400s jest współpraca z serwisem Spotify. Ferguson i400s jest certyfikowanym przez firmę Spotify odbiornikiem umożliwiającym przesyłanie muzyki z serwisu do Twoich głośników. Cały proces jest jednak nieco bardziej skomplikowany, więc pozwól, że przedstawimy, jak to mniej-więcej wygląda:

Aby korzystać z możliwości przesyłania muzyki z serwisu Spotify do odbiornika Ferguson i400s, musisz mieć wykupione konto Premium w usłudze Spotify. To nie jest nasz wymysł, tak zarządzający serwisem Spotify sobie wymyślili i nic z tym nie zrobisz (my zresztą też).

To, co działa w odbiorniku Ferguson i400s, to tzw. Spotify Connect. Co to oznacza? Ferguson i400s, jak większość odbiorników obsługujących ten standard, nie posiada autonomicznej aplikacji działającej bezpośrednio w odbiorniku. Nieco inaczej to działa. Aplikacja Spotify działa na Twoim telefonie lub komputerze i w tych urządzeniach decydujesz, co ma być grane w odbiorniku Ferguson i400s. Aplikacja szpera po Twojej sieci wewnętrznej i jeśli znajdzie w niej odbiornik obsługujący standard Spotify Connect, samoczynnie doda ten odbiornik do aplikacji. Wtedy wystarczy wybrać w aplikacji ten odbiornik (w Twoim przypadku Ferguson i400s) i dźwięk będzie odtwarzany bezpośrednio w odbiorniku.

AHA! I tu jest właśnie cały „bajer” Spotify Connect 🙂

Telefon czy komputer NIE przesyła muzyki do odtwarzacza (jak np. przy połączeniu Bluetooth). Twój telefon lub komputer instruuje odbiornik, które utwory mają być odtwarzane. A więc wystarczy w aplikacji na telefonie lub w komputerze zlecić Fergusonowi i400s odtwarzanie np. playlisty z muzyką i od tego momentu odbiornik będzie tę muzykę odtwarzał. Możesz spokojnie zamknąć aplikację na telefonie czy w komputerze a playlista nadal będzie odtwarzana. Ba! Możesz przechodzić między kolejnymi utworami na playliście bez użycia telefonu czy komputera a za pomocą po prostu pilota. Jeszcze lepiej: wyłącz odbiornik Ferguson i400s i włącz na powrót. Twoja playlista jest zapamiętana i odtwarzana dalej zupełnie bez użycia aplikacji Spotify na telefonie czy komputerze. Dźwięk w żaden sposób nie jest wysyłany z telefonu czy komputera do odbiornika Ferguson i400s. A więc…

Twoja muzyka jest przesyłana (streamowana) z serwisu Spotify bezpośrednio do odbiornika Ferguson i400s. Tak mniej-więcej działa Spotify Connect.

Ferguson i400s

Jak słuchać Spotify?

Tych kilka prostych kroków pozwoli Ci cieszyć się muzyką dostępną w serwisie Spotify za pomocą odbiornika Ferguson i400s:

1. Podłącz odbiornik Ferguson i400s do swojej sieci domowej Wi-Fi. Pamiętaj, że różne urządzenia potrafią pracować w różnych pasmach sieci Wi-Fi (jeśli używasz nowocześniejszych routerów a/b/g/n/ac 2,4 i 5 GHz) i mogą to być różne sieci, pomiędzy którymi może nie dochodzić do komunikacji. Ferguson i400s obsługuje obydwa pasma przesyłu (2,4 i 5 GHz), więc nie powinieneś mieć problemów z podłączeniem odbiornika do sieci Wi-Fi.

2. Do swojej sieci domowej podepnij też telefon. Upewnij się, że jest to ta sama sieć, do której został podłączony odbiornik Ferguson i400s.

3. Zainstaluj na telefonie aplikację Spotify.

4. Uruchom aplikację i zaloguj się do swojego konta Premium.

5. Zacznij odtwarzać jakiś utwór.

6. Przejdź do ekranu informacji o odtwarzanym utworze i tam znajdziesz na samym dole pole o nazwie „Dostępne urządzenia”.

7. Dotknij tego pola i ukaże Ci się lista dostępnych urządzeń. Wybierz swoje urządzenie z listy. W aplikacji na komputery wygląda to nieco inaczej ale opisane jest tak samo, więc nie powinieneś mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego pola.

8. To wszystko, ciesz się swoją muzyką!

 

 

Jak słuchać Spotify na Ferguson i400s

Jak słuchać innych serwisów muzycznych?

W Internecie znajdziesz mnóstwo serwisów z muzyką, rozgłośni radiowych i innych form dostarczania Tobie – słuchaczowi – treści muzycznych. Z oczywistych względów nie jesteśmy w stanie obsłużyć wszystkich tych usług. Na szczęście znakomita większość z nich posiada gotowe aplikacje na telefon, dzięki czemu ich obsługa nie nastręcza żadnych problemów. No dobrze, ale jak wysłać ten dźwięk do odbiornika Ferguson i400s?

Odpowiedzią jest użycie łączności Bluetooth. Chyba każdy telefon posiada moduł Bluetooth i znakomita większość komputerów i laptopów także. Uruchom w swoim urządzeniu łączność Bluetooth (odsyłamy do instrukcji obsługi Twojego urządzenia w kwestii jak to zrobić) i wybierz w Fergusonie i400s z menu opcję Bluetooth. Odbiornik przełączy się w tryb parowania i jeśli Twoje urządzenie i system operacyjny na nim obsługują transmisję (streaming) audio przez protokół Bluetooth, odbiornik Ferguson i400s ukaże się w Twoim urządzeniu jako tzw. urządzenie audio. Sparuj swoje urządzenie z odtwarzaczem Ferguson i400s i ciesz się swoją muzyką!

Ferguson i400s
Powrót