Automatyka domowa z Ferguson Digital

Automatyka domowa jest nowoczesnym rozwiązaniem, które umożliwia wszechstronne sterowanie różnego rodzaju urządzeniami znajdującymi się w domu. Można ją zaprogramować w taki sposób, by odpowiednie urządzenia komunikowały się ze sobą, zmniejszając konieczność ingerencji człowieka. Dlatego też warto już na etapie projektowania budynku wziąć pod uwagę możliwość instalacji systemów domu inteligentnego, które w znacznym stopniu podnoszą jakość i komfort życia domowników.

Systemy automatyki domowej - wygoda i bezpieczeństwo

Automatyka budynku w znacznym stopniu ułatwia codzienne funkcjonowanie. Spełnia ona dwa główne zadania: pierwszym z nich jest informowanie o aktualnym stanie domu, drugim zaś – realizacja zaprogramowanych działań, takich jak włączanie ogrzewania, wyłącznie klimatyzacji, czy też opuszczanie rolet w wyznaczonym czasie. Jest to więc system skonstruowany pod potrzeby każdego użytkownika, zwiększający nie tylko wygodę, ale również bezpieczeństwo.

Oszczędność i kontrola energii

Szacuje się, że dzięki odpowiedniej optymalizacji zużycia energii elektrycznej i cieplnej, system automatyki budynkowej jest w stanie oszczędzić nawet 30% zużywanej energii w danym budynku. Dzięki możliwości integracji oraz optymalizacji ustawień poszczególnych parametrów, istnieje możliwość doprowadzenia do współpracy poszczególnych domowych instalacji, co ma bezpośrednie przełożenie na oszczędność w domowym budżecie.

W praktyce oznacza to możliwość sterowania m.in. temperaturą w różnych pomieszczeniach oraz ustalania indywidualnych temperatur, zgodnych z preferencjami domowników. Natomiast sterowanie oświetleniem, prócz zwykłego włączania lub wyłączania światła, daje możliwość współpracy z czujnikami ruchu. Inteligentne zarządzanie domem znacząco wpływa więc na ekonomię jego użytkowania, mającą przełożenie na niższe rachunki m.in. za wodę, prąd, czy ogrzewanie.

Automatyka budynku – regulacja temperatury

Automatyka w domu daje możliwość łatwej i szybkiej kontroli każdego urządzenia znajdującego się w domu – od oświetlenia, poprzez wentylację, aż po ogrzewanie. Możliwość sterowania z każdego pomieszczenia w domu, jak i poza nim jest niezwykle wygodna i praktyczna. Nie inaczej jest w przypadku programowalnego termostatu FS1HT, który pozwala otrzymywać aktualne raporty pogodowe a nawet przeglądać godzinowe lub pięciodniowe prognozy pogody. Przy jego użyciu istnieje możliwość ustawiania codziennego programu optymalizującego temperaturę każdego wnętrza, zgodnego z potrzebami i stylem życia domowników. Za pomocą aplikacji na iOS i Androida można tworzyć zaawansowane programy oraz kontrolować temperaturę w domu z dowolnego miejsca w dowolnym czasie.

Współpraca z innymi inteligentnymi instalcjami

Model ten przystosowany jest do pracy z różnego rodzaju instalacjami – można podłączyć go nie tylko do klimatyzacji, czy systemu wentylacji, ale również do ogrzewania centralnego. Urządzenie to łączy się z internetem dzięki wbudowanemu modułowi WiFi, natomiast sama jego konfiguracja jest niezwykle łatwa i sprowadza się wyłącznie do wybrania odpowiedniej sieci oraz wpisania hasła, umożliwiającego nawiązanie połączenia. Podłączenie termostatu jest równie proste i polega na podłączeniu zaledwie kilku kabli, których działanie opisane jest szczegółowo w instrukcji dołączonej do zestawu. Warto także wspomnieć, że jest to jeden z elementów automatyki domowej, który może funkcjonować w sposób całkowicie samodzielny, bez konieczności podłączania go do instalacji. Wówczas może pełnić także rolę wskaźnika wilgoci oraz termometru.

Powrót