Baza wiedzy: Ferguson FBOX ATV – rozbudowa pamięci i instalacja aplikacji na karcie SD

Ferguson FBOX ATV to maszyna o ogromnych możliwościach, oferujaca także możliwość instalacji drugiego, pracującego równolegle systemu operacyjnego Linux Debian. Jako, że pamięć wewnętrzna urządzenia jest ograniczona i dodatkowo jej fragment zajmuje sam system operacyjny, może się zdarzyć, że na dodatkowe aplikacje zabranie Ci miejsca. Spokojnie, to urządzenie z Androidem, a więc ma możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą karty Micro SD mocowanej wewnętrznie w slocie umieszczonym w obudowie urządzenia.

Poniżej krok po kroku opisujemy co i jak trzeba zrobić, by móc instalować aplikacje systemu Android TV na karcie pamięci.

Rozbudujmy pamięć FBOXa ATV!

Najpierw aktywuj to pole w opcjach urządzenia.

Następnie przejdź do ustawień Pamięć i resetowanie i sformatuj kartę pamięci do użytku w FBOXie ATV.

UWAGA! Wszystkie dane na karcie zostaną USUNIĘTE! Upewnij się, że masz kopię bezpieczeństwa danych umieszczonych na karcie.

Na koniec zrestartuj urządzenie i już możesz cieszyć się możliwością instalowania aplikacji na karcie SD. Testowaliśmy karty do 128GB pojemności i wszystko działało doskonale.

UWAGA! Zalecamy używanie kart o możliwie najlepszych parametrach zapisu/odczytu. Ma to kluczowe znaczenie dla szybkości i sprawności późniejszego jej działania w systemie.

Powrót