Czujnik czadu i dymu – skuteczna ochrona przed pożarem

Bezpieczny dom to dom inteligentny. Jego zaawansowane systemy gwarantują wysoki poziom ochrony każdego budynku, zabezpieczając go przed włamaniami, awariami, pożarami oraz innymi, niespodziewanymi sytuacjami. Dzięki stałej łączności z domownikami jest on w stanie na bieżąco przesyłać niezbędne informacje, zapewniając komfort psychiczny każdemu z nich. Inteligentne systemy cieszą się obecnie coraz większą popularnością i nic w tym dziwnego, ponieważ rozwiązania te znacząco podnoszą standard życia, zapewniając jednocześnie wysoki poziom bezpieczeństwa.

Swego czasu sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, czy też klimatyzacją na odległość pozostawało w sferze marzeń. Dziś elektronika jest znacznie tańsza, przez co stała się bardziej dostępna dla szerokiego grona zainteresowanych. Inteligentne systemy tworzą bezpieczny dom, mające bezpośredni wpływ na komfort mieszkańców. Są szczególnie istotne w przypadku częstych wyjazdów, podczas których budynek przez długi czas pozostaje bez opieki. Inteligentne systemy chronią nie tylko przed włamaniami, ale również pożarami, zalaniem oraz innymi, niespodziewanymi sytuacjami, które trudno jest przewidzieć.

Bezpieczne domy dla każdego

Na system bezpiecznego domu składa się wiele elementów. Jednym z nich jest profesjonalny wideodomofon, pozwalający na odbiór audio i wideo bezpośrednio na smartfonie lub tablecie, nawet gdy osoba znajduje się daleko od domu. Aby wiedzieć, kto dzwoni do drzwi, wystarczy być podłączonym do internetu, a dzięki zwrotnemu połączeniu audio, istnieje możliwość bezpośredniej rozmowy z tą osobą. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie w przypadku nieobecności domowników podczas wizyt listonosza lub kuriera. Dzięki wideodomofonowi można w szybki i łatwy sposób poprosić o pozostawienie przesyłki u sąsiadów, bądź też w innym, dogodnym miejscu.

Bezpieczny dom to także budynek wyposażony w różnego rodzaju czujniki, np. czujnik czadu. Urządzenie to powinno być niezbędnym wyposażeniem każdego budynku, w którym znajdują się przenośne piecyki gazowe, kominki oraz kotły na paliwo. Tlenek węgla zwany jest również „cichym zabójcą”, ponieważ jest całkowicie bezwonny, bezbarwny, a jednocześnie silnie trujący, przez co może powodować poważne zatrucia, a w skrajnych przypadkach śmierć. Czujnik czadu dba o życie domowników wykrywając rosnące stężenie tlenku węgla, informując domowników o niebezpieczeństwie. W przypadku zagrożenia, włącza automatyczne syreny oraz świetlny sygnał alarmowy, dzięki czemu ryzyko zatrucia czadem znacząco spada.

Funkcjonalne i niezawodne kamery

Coraz więcej firm, jak również osób prywatnych decyduje się na zakup kamer. Instalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, skutecznie odstraszają potencjalnych złodziei, przez co są coraz chętniej wykorzystywane. Bezpieczny dom pozwala monitorować budynek z dowolnego miejsca na ziemi, co jest rozwiązaniem niezwykle komfortowym.

Kamery z jakością obrazu full HD zapewniają ostry i wyraźny obraz oraz wiele dodatkowych funkcji, takich jak możliwość pracy w ciemności (dzięki doświetleniu w podczerwieni), wykrywanie ruchu wyzwalające alerty oraz wysyłka zapisanych obrazów na adres mailowy.

Bezpieczny dom na wyciągnięcie ręki!

Bezpieczny dom to również kamery wykorzystywane wewnątrz budynku. Nowoczesne modele posiadają zdalnie obracany obiektyw zarówno w poziomie, jak i w pionie, co umożliwia obejmowanie monitoringiem znacznie większej przestrzeni, niż ma to miejsce w przypadku kamery statycznej.

Dzięki wbudowanym światłom LED są one w stanie oświetlić nawet najciemniejsze wnętrza, a wbudowane łącza Ethernet umożliwiają stabilne połączenie z siecią, które pozwalają odbierać wysokiej jakości obraz full HD bezpośrednio na telefonie lub tablecie.

Powrót