Bezprzewodowy monitoring domu

Coraz więcej nie tylko firm, ale i osób prywatnych decyduje się na montaż bezprzewodowego monitoringu domu. Urządzenia te posiadają szereg zalet, zwiększając bezpieczeństwo oraz komfort domowników, dzięki czemu są tak często wybieranym rozwiązaniem chroniącym przed ewentualnym włamaniem. Dzięki profesjonalnemu monitoringowi można na bieżąco obserwować, co się dzieje na terenie posiadłości, jak i w jej obrębie oraz sprawdzać, kto stoi pod drzwiami lub furtką.

Monitoring domowy bezprzewodowy daje również możliwość obserwowania domu podczas wyjazdu przez 24 godziny na dobę. Zdalny podgląd jest możliwy zarówno na tablecie, jak i smartfonie, dzięki specjalnej aplikacji. Głównym zadaniem monitoringu jest ostrzeganie domowników oraz zapobieganie przed ewentualnością kradzieży, jak również innymi działaniami, takimi jak wandalizm. Nowoczesne systemy umożliwiają przesyłanie powiadomień o sytuacjach alarmowych w czasie rzeczywistym na pocztę e-mail, dzięki czemu istnieje możliwość błyskawicznej reakcji.

Zalety bezprzewodowego monitoringu domu

Niezaprzeczalnie największą zaletą bezprzewodowego monitoringu domowego jest fakt, że urządzenia te nie potrzebują kabli. Bezprzewodowe kamery są więc całkowicie mobilne, dzięki czemu istnieje możliwość dowolnego ich przestawiania oraz umieszczania w niemalże każdym miejscu, w zależności od aktualnych potrzeb domowników. Kamery bezprzewodowe dają więc użytkownikowi nieograniczone możliwości konfiguracji sprzętu w sposób komfortowy, bez potrzeby stosowania niewygodnych i niepraktycznych kabli. Dodatkowo, ich zakup nie wiąże się z koniecznością wiercenia dziur w ścianach oraz niszczenia elewacji budynku.

Bezprzewodowy monitoring domowy jest gwarancją łatwego i szybkiego montażu, z którym poradzi sobie każdy. W praktyce, to właśnie kładzenie kabli jest najbardziej czasochłonnym elementem pracy związanym z montażem sprzętu monitorującego, dlatego wiele osób decyduje się na rozwiązania bezprzewodowe.

Monitoring domowy bezprzewodowy – komfort i bezpieczeństwo

Zarówno alarm, jak i bezprzewodowy monitoring domowy doskonale ze sobą współpracują, w znacznym stopniu podnosząc poziom bezpieczeństwa domu. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów zniechęcający potencjalnych złodziei do ewentualnych kradzieży, co daje komfort psychiczny domownikom, szczególnie w sytuacji, gdy przez długi czas znajdują się poza domem, np. w podczas urlopu.

Bezprzewodowy monitoring domowy spełnia trzy funkcje: prewencyjną, nadzoru oraz dowodową. Pierwsza z nich polega na zniechęcaniu potencjalnych złodziei do włamywania się na teren posesji, druga z nich umożliwia zdalną obserwację danego obiektu w czasie rzeczywistym za pomocą specjalnej aplikacji na smartfony lub tablety. Dzięki temu domownicy mają możliwość natychmiastowego podjęcia odpowiednich działań. Trzecia funkcja, dowodowa, umożliwia wykorzystanie zapisu obrazu z kamery w postaci materiału dowodowego.

Bezprzewodowa kamera Smart Eye 200 IP CAM

System bezprzewodowego monitoringu domu może emitować obraz w jakości Full HD, czego dowodem jest nowoczesna i praktyczna kamera Smart Eye 200 IP CAM. To niewielkie urządzenie stosowane we wnętrzach budynków zapewnia wysoką jakość obrazu, nawet w ciemności, dzięki systemowi Night Vision.

Dzięki dwóm silnikom możliwe jest zdalne obracanie obiektywu kamery w poziomie i pionie, co pozwala na objęcie monitoringiem znacznie większej przestrzeni, niż za pomocą kamery statycznej. Dwudrożny przesył dźwięku pozwala odbierać głos z monitorowanego miejsca jak i wysyłać komunikaty czy ostrzeżenia w reakcji na zagrożenie. Dodatkowo, wbudowane łącze Ethernet zadba o stabilne połączenie z siecią, dzięki któremu można odbierać doskonałej jakości obraz Full HD wprost na swoim telefonie lub tablecie.

Powrót