Inteligentne mieszkanie w bloku z Ferguson Digital

Choć rozwiązania smart home kojarzone są zazwyczaj z domami jednorodzinnymi, sprawdzą się również w blokach. Inteligentne mieszkania to rozwiązania, na które decyduje się coraz więcej osób, ceniących sobie komfort oraz wygodę. Minimalizują konieczność ingerencji człowieka, ponieważ w wielu sytuacjach reagują samoczynnie - mogą ponosić rolety w godzinach porannych, włączać klimatyzację, gdy temperatura w pomieszczeniu przekroczy określoną wartość lub też włączać ogrzewanie w przypadku chłodniejszych dni. Możliwości inteligentnego mieszkania w bloku są właściwie nieograniczone.

Sterowanie systemami inteligentnego mieszkania jest niezwykle łatwe i odbywa się za pomocą specjalnej aplikacji, instalowanej na smartfony (zarówno w systemie Android, jak i iOS) oraz tablety. Przy jej użyciu istnieje możliwość zarządzania zarówno klimatyzacją, wentylacją, jak również oświetleniem i ogrzewaniem mieszkania. Dodatkowo, dzięki aplikacji możliwa jest zdalna kontrola nad poszczególnymi czujkami, odbieranie alertów (np. zalania czy otwarcia drzwi) oraz włączanie i wyłączanie zasilania za pomocą specjalnej, programowalnej wtyczki.

Nowoczesne rozwiązania w inteligentnych mieszkaniach w bloku

Inteligentne mieszkania w bloku posiadają nieograniczone możliwości. Przykładowo, dzięki inteligentnemu termostatowi Ferguson, domownicy mogą otrzymywać aktualne raporty pogodowe lub też przeglądać godzinowe lub kilkudniowe prognozy pogody. Maja również możliwość ustawienia codziennego programu optymalizującego temperaturę wnętrz, która będzie dostosowana do ich potrzeb oraz stylu życia. Specjalna aplikacja daje możliwość tworzenia zaawansowanych programów oraz kontrolowania temperatury w mieszkaniu z dowolnego miejsca w dowolnym czasie.

Innym, równie ciekawym rozwiązaniem inteligentnego mieszkania jest profesjonalny wideodomofon, pozwalający na odbiór audio i wideo bezpośrednio na smartfonie lub tablecie, nawet, gdy osoba znajduje się daleko od domu. Aby wiedzieć, kto dzwoni do drzwi, wystarczy być podłączonym do internetu, a dzięki zwrotnemu połączeniu audio, istnieje możliwość bezpośredniej rozmowy z tą osobą. Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie w przypadku nieobecności domowników podczas wizyt listonosza lub kuriera. Dzięki wideodomofonowi można w szybki i łatwy sposób poprosić o pozostawienie przesyłki u sąsiadów, bądź też w innym, dogodnym miejscu.

Inteligentne mieszkanie – nieograniczone możliwości

Inteligentne mieszkanie, kiedyś kojarzone z ponadprzeciętnym luksusem, dziś staje się rozwiązaniem powszechnie stosowanym. Innowacyjne systemy potrafią zadbać zarówno o komfort mieszkańców, jak również bezpieczeństwo osób oraz przedmiotów znajdujących się w jego wnętrzu.

Systemy inteligentne są w stanie w sposób samodzielny wykrywać wszelkie nieprawidłowości oraz zagrożenia, reagując szybko i niezawodnie.

Rozsądne wykorzystanie energii w mieszkaniu

Inteligentne mieszkania cechują się wieloma korzyściami dla ich użytkowników, dlatego coraz więcej osób decyduje się na ich wdrożenie. Przede wszystkim wpływają na oszczędność domowników – szacuje się, że właściwe ustawienie poszczególnych układów obniża rachunki za ogrzewanie lub prąd nawet o 30%!

Automatyka systemów inteligentnych w znacznym stopniu ułatwia więc rozsądne wykorzystywanie energii w domu. Domownicy mają możliwość zaprogramowania oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji i nie tylko, dostosowując je do swoich bieżących potrzeb.

Powrót