Inteligentny system alarmowy dla domu

Prawidłowe zabezpieczenie domu jest podstawą bezpieczeństwa oraz komfortu domowników. Wysokiej klasy zamki, okna oraz rolety przeciwwłamaniowe mogą okazać się niewystarczające, dlatego warto wziąć pod uwagę inne systemy zabezpieczające, takie jak alarmy domowe. Statystyki wyraźnie pokazują, że montaż profesjonalnych systemów alarmowych znajduje się w czołówce najbardziej skutecznych metod zabezpieczania domu przed złodziejami Alarm bezprzewodowy w domu inteligentnym to skuteczne urządzenie, na które decyduje się coraz więcej osób, chroniące przed ewentualnym włamaniem.

Skuteczna ochrona z alarmem inteligentnym

Niestety, kradzieże są nadal zjawiskiem powszechnym. Złodzieje podejmują próby włamywania nie tylko w przypadku domów znajdujących się na uboczu, ale również na prywatnych i strzeżonych osiedlach. Z biegiem czasu sposoby na włamywanie się stały się znacznie bardziej wyrafinowane, dlatego też w wielu przypadkach standardowa ochrona mienia może okazać się niewystarczająca. Jest to jeden z wielu powodów, dla których zakup systemu alarmowego do domu jest opłacalną inwestycją, wpływająca na komfort psychiczny każdego mieszkańca.

Bezprzewodowe systemy alarmowe dla każdego domu

Sama świadomość posiadania alarmu domowego działa odstraszająco na złodzieja. Istnieje znacznie mniejsza szansa podjęcia próby włamania przy zainstalowanym alarmie, niż w przypadku jego braku. Posiadacze alarmów inteligentnych mają możliwość odbierania informacji przy użyciu specjalnej aplikacji instalowanej na urządzeniach przenośnych, takich jak smartfony lub tablety. Alarmy mogą dotyczyć również różnych losowych zdarzeń, takich jak zalanie, czy też pożar. Może on zostać również zaprogramowany w taki sposób, by w razie niebezpieczeństwa, automatycznie powiadamiał odpowiednie służby. Dzięki przesłanemu komunikatowi istnieje możliwość szybkiej reakcji, która w przypadku braku inteligentnego systemu byłaby niemożliwa.

Alarm domowy to również czujniki ruchu

Właściwa integracja z bezprzewodowym systemem alarmowym daje wiele możliwości. Jedną z nich jest opcja automatycznego włączania światła, w sytuacji, w której czujnik wykryje niespodziewanego intruza. Rozwiązanie to umożliwia błyskawiczną reakcję, którą jest powiadomienie ochrony lub policji. Czujniki ruchu pozwalają na zbudowanie satysfakcjonującego systemu zabezpieczeń bez konieczności rozprowadzania kosztownych instalacji przewodowych. Czułość sensora i zaawansowana technologia ZigBee gwarantują ochronę domu przed intruzami a energooszczędność urządzenia zapewnia jego niezawodne funkcjonowanie przez wiele lat na jednej baterii.

Symulacja obecności dzięki systemom alarmowym do domu

Dzięki nowoczesnej technologii alarmów inteligentnych, dają one szeroką wiedzę na temat tego, co aktualnie dzieje się w domu oraz jego otoczeniu. Co więcej, przed dłuższym wyjazdem, istnieje możliwość ustawienia funkcji symulowania obecności poprzez samoczynne włączanie muzyki, świateł, telewizora lub też opuszczania rolet.

Efekt jest niezwykle realistyczny, ponieważ oddaje naturalne i rzeczywiste działania, wykonywane na co dzień przez domowników. W ten sposób, nawet podczas nieobecności mieszkańców, dom „żyje”, zmniejszając ryzyko włamania.

Postaw na bezprzewodowe systemy alarmowe

Inteligentny alarm to również taki, który reaguje na ruch. W pełni mobilny czujnik ruchu, umożliwia zbudowanie systemu zabezpieczeń bez konieczności rozprowadzania kosztownych instalacji przewodowych. Niewielki rozmiar i waga pozwalają na umieszczenie czujki w żądanym miejscu w ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund.

Czułość sensora i technologia ZigBee gwarantują ochronę domu przed intruzami a energooszczędność urządzenia zapewnia jego niezawodne funkcjonowanie przez wiele lat na jednej baterii. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane w przypadku częstych wyjazdów, gdy dom przez długi czas pozostaje bez opieki.

Powrót