System sterowania domem inteligentnym

W dzisiejszych czasach zdalne sterowanie domem nie pozostaje już wyłącznie w sferze marzeń. Coś, co kiedyś było nieosiągalne, dziś staje się powszechnym rozwiązaniem wykorzystywanym przez wiele osób. Koncepcja smart home oparta jest na zagwarantowaniu użytkownikom jak największego komfortu, poprzez wyposażenie domu w zintegrowane systemy automatyki, umożliwiające sterowanie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w sposób oszczędny i wydajny, z dowolnego miejsca na ziemi.

Sterowanie inteligentnym domem jest niezwykle proste

Budynek posiadający możliwość inteligentnego sterowania domem dostraja się do aktualnych potrzeb domowników, a sterowanie tym systemem jest niezwykle łatwe i odbywa się za pomocą specjalnej aplikacji, instalowanej na smartfony lub tablety. Przy jej użyciu istnieje możliwość zarządzania zarówno systemem alarmowym, klimatyzacją, wentylacją, jak również oświetleniem i ogrzewaniem budynku. Dodatkowo, dzięki aplikacji możliwa jest zdalna kontrola nad poszczególnymi czujkami, odbieranie alertów (np. zalania czy otwarcia drzwi), odbieranie streamingu wideo z kamer oraz włączanie i wyłączanie zasilania za pomocą specjalnej, programowalnej wtyczki.

Systemy sterowania domem poprawiają bezpieczeństwo

Inteligentny system sterowania domem sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach. Jedną z wielu jego zalet jest elastyczność i prostota montażu oraz nieograniczone możliwości rozbudowy, poprawiające bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Systemy te są skonstruowane w sposób umożliwiający m.in. wczesne wykrycie nieszczelności instalacji gazowej lub też zadymienia. Jednym z takich urządzeń jest czujnik dymu Ferguson informujący domowników o niespodziewanym zadymieniu.

Niezwykła czułość i szybkość działania

Podczas palenia, niektóre materiały mogą wydzielać niewielką ilość dymu, dlatego też specjalistyczne czujniki mogą reagować także na niespodziewane zmiany temperatury panującej w pomieszczeniu.

W przypadku wykrycia zagrożenia system inteligentnego budynku może nie tylko przesłać powiadomienie do właściciela posesji, ale również uruchomić alarm przeciwpożarowy, otworzyć garażową bramę lub też oświetlić drogę ewakuacji. Sterowanie inteligentnym domem jest więc nie tylko rozwiązaniem komfortowym, ale również wpływającym na bezpieczeństwo mieszkańców.

Zdalne sterowanie domem nawet w podróży

Dzięki systemowi zdalnego sterowania domem istnieje możliwość obserwowania i kontrolowania nieruchomości z każdego miejsca na świecie. Zarządzając nią, użytkownicy mają możliwość sterowania klimatyzacją, ogrzewaniem, wilgotnością oraz temperaturą panującą we wnętrzach. Systemy te umożliwiają również obserwowanie domu poprzez kamery zamontowane wewnątrz lub zewnątrz budynku. Ich instalacja wpływa na bezpieczeństwo, zmniejszając ryzyko włamania przez potencjalnych złodziei.

Nowoczesne sterowanie inteligentnymi domami

Dzięki rozwojowi bezprzewodowej technologii, zdalne sterowanie domem jest niezwykle łatwe. System Smart Home Security Kit wykorzystuje technologię ZigBee, która umożliwia trwałą oraz niezwykle sprawną komunikację bezprzewodową między każdym urządzeniem w systemie, nawet w przypadku usterki którejś z nich. Co ważne, każdy element systemu marki Ferguson jest kompatybilny z elementami systemów pochodzących od innych producentów.

Powrót