Zdalne sterowanie oświetleniem

Osiągnięcia technologiczne projektowane są w taki sposób, by zwiększać komfort i wygodę codziennego życia. Nie inaczej jest jeśli chodzi o zdalne sterowanie oświetleniem, które jest elementem wyposażenia każdego inteligentnego domu. Do jego głównych zadań należy poprawa komfortu życia oraz zwiększenia oszczędności związanych z kosztami energii elektrycznej. Automatyczna regulacja oświetlenia daje nieograniczone możliwości aranżacji oraz programowania światła zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz każdego domu, przyczyniając się również do poprawy bezpieczeństwa domowników.

Czasy, w których planowanie oświetlenia wnętrz ograniczało się do wyboru rodzaju żyrandola oraz włącznika dawno należą już do przeszłości. Dziś, poza wyborem samego oświetlenia, należy podjąć również decyzję o sposobach sterowania światłem. Bezprzewodowe sterowanie oświetleniem wpisuje się w ideę inteligentnego domu, który jest nowoczesnym i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób. Wpływa nie tylko na codzienną wygodę, ale również bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

Inteligentne sterowanie oświetleniem – zaawansowana technologia

Jednym z najbardziej zaawansowanych sposobów zdalnego sterowania oświetleniem jest zintegrowana instalacja w ramach koncepcji smart home. Rozwiązanie to warto uwzględnić już na etapie projektowania domu, by w przyszłości uniknąć ewentualnych problemów związanych z instalacją w istniejącym już budynku. Możliwości, jakie oferuje inteligentny dom pod kątem sterowania instalacją świetlną są nieograniczone. Istnieją opcje dowolnego regulowania parametrami światła, poprzez kontrolę jego natężenia lub też ustawieniem momentu jego włączania bądź też wyłączania.

System inteligentnego domu to przede wszystkim wygoda, oszczędność oraz bezpieczeństwo. Im więcej instalacji znajduje się w budynku, tym bardziej opłacalne jest integrowanie ich w ramach koncepcji smart home. Bezprzewodowe sterowanie oświetleniem daje ogrom możliwości - m.in. może ono reagować na ruch domowników, włączając się lub wyłączając w określonych momentach. System ten jest niezwykle przydatny szczególnie w ciągach komunikacyjnych, takich jak korytarze i korzystnie wpływa na domowy budżet.

Przykłady zastosowania bezprzewodowego sterowania oświetleniem

Jednym z powodów, dla których coraz większa liczba osób decyduje się na wdrożenie systemu bezprzewodowego sterowania oświetleniem jest możliwość programowania wielu funkcji przy użyciu smartfona lub tabletu. Przykładowo, za pomocą jednego tylko przycisku można uruchomić tryb nocny, co w praktyce oznacza wyłączenie światła w całym domu i pozostawienie niewielkiego oświetlenia w wybranym miejscu, np. w okolicach łazienki. Dzięki temu, osoba korzystająca w nocy z ubikacji nie musi włączać dodatkowego światła, by móc swobodnie się przemieszczać.

Innym przykładem zastosowania bezprzewodowego sterowania oświetleniem jest automatyczne wyłączanie światła w pokoju dziecięcym o danej porze. Wpływa to na większy komfort zasypiania najmłodszych, a rodzice nie muszą obawiać się o to, że światło będzie zapalone przez całą noc.

Powrót