Zdalny monitoring domu

Duży postęp technologiczny sprawił, że zabezpieczanie domu może występować w wielu formach w tym również, jako system monitoringu do domu. Standardem stało się instalowanie alarmów oraz korzystanie z usług firm ochroniarskich, jednak ich dopełnieniem jest profesjonalny monitoring, współgrający z technologią inteligentnego domu. Stanowi on doskonałe uzupełnienie tego typu systemów, dając jednocześnie najwięcej informacji o zdarzeniach występujących w domu i jego obrębie. Jest to jedno z najwygodniejszych i najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Poczucie komfortu i bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania jest niezwykle istotne. W dzisiejszych czasach zdalny monitoring domu nie jest już nieosiągalnym dodatkiem, na który mogą pozwolić sobie nieliczni. Stał się standardem, skutecznie odstraszającym potencjalnych włamywaczy. Koszty jego zakupu, w porównaniu do kosztów w przypadku ewentualnego włamania i kradzieży, są bardzo niskie, dlatego jest to system, na który decyduje się coraz większa liczba osób, ceniąca sobie praktyczne i skuteczne rozwiązania.

Funkcje zdalnego monitoringu domowego

Zdalny monitoring domu spełnia trzy funkcje: prewencyjną, nadzoru oraz dowodową. Pierwsza z nich polega na zniechęcaniu potencjalnych złodziei do włamywania się na teren posesji, druga z nich umożliwia zdalną obserwację danego obiektu w czasie rzeczywistym za pomocą specjalnej aplikacji na smartfony lub tablety.

Dzięki temu domownicy mają możliwość natychmiastowego podjęcia odpowiednich działań. Trzecia funkcja, dowodowa, umożliwia wykorzystanie zapisu obrazu z kamery w postaci materiału dowodowego.

Sprawne i bezawaryjne działanie

System monitoringu domu stanowi najbardziej rzetelną informację na temat tego, co aktualnie dzieje się na terenie posesji. Jest to jeden z najwygodniejszych sposobów obserwacji, dający możliwość podglądu nawet wtedy, gdy mieszkańcy znajdują się daleko od domu.

Co ważne, każda kamera monitorująca jest gwarancją sprawnego i bezawaryjnego działania nawet w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz lub śnieg. Zaawansowane i nowoczesne systemy monitoringu posiadają również opcję śledzenia ruchu i alarmowania, w przypadku podejrzenia o włamanie.

System monitoringu domu – nowoczesne kamery Full HD

W przeszłości system monitoringu domu kojarzony był z niskiej jakości obrazem, który pogarszał się jeszcze w momencie zapadnięcia zmroku. Dzisiejsze technologie oferują obrazy Full HD, dzięki którym każdy szczegół jest niezwykle wyraźny. Jednym z takich rozwiązań jest kamera Smart Eye 200 IP CAM przeznaczona do stosowania wewnątrz budynków. Dzięki dwóm silnikom możliwe jest zdalne obracanie obiektywu kamery w poziomie i pionie, co pozwala na objęcie monitoringiem znacznie większej przestrzeni, niż za pomocą kamery statycznej. Dwudrożny przesył dźwięku pozwala odbierać głos z monitorowanego miejsca jak i wysyłać komunikaty czy ostrzeżenia w reakcji na zagrożenie. Kamera ta posiada system Night Vision, dzięki czemu istnieje również możliwość doświetlenie ciemnych wnętrz poprzez wykorzystanie wbudowanego światła LED.

Nowoczesny sprzęt w systemie monitoringu Twojego domu

W przypadku konieczności monitorowania obiektów znajdujących się na zewnątrz budynków, polecanym modelem jest Smart Eye 300 IP CAM. Jest to niewielka kamera pracująca również w jakości Full HD, która zapewnia wyraźny i ostry obraz oraz wiele innych funkcji, takich jak: praca w ciemności, dzięki podczerwieni, możliwość wykrywania ruchu i przesyłania obrazów na adres mailowy i wiele innych. Dzięki kompatybilności ze standardem ONVIF 2.1 może być obsługiwana przez szeroki wachlarz oprogramowania oraz może być łatwo wdrażana w już istniejący system. Oba te systemy monitoringu domu posiadają również wbudowane łącze Ethernet, dzięki któremu istnieje możliwość odbierania obrazu bezpośrednio na tablecie lub telefonie.

Powrót