fboxATV przetestowany przez benchmark.pl

Jak zmienić TVw Smart TV?

Kupno nowego, dobrego telewizora typu Smart TV to spory wydatek, na który nie każdą osobę stać. Nawet tańsze i starsze modele mogą kosztować ponad dwa tysiące złotych, a nowe… to już 5, 7, a nawet ponad 10 tysięcy. Na szczęście jest sposób by zyskać wiele funkcji Smart TV, bez konieczności zmiany telewizora. W dodatku za naprawdę małe pieniądze. Przedstawiamy Ferguson FBOX ATV – małą skrzyneczkę, która potrafi wielkie rzeczy.

Zacznijmy od ceny, bo jest to kwestia kluczowa, jeśli chcemy osiągnąć maksimum funkcjonalności, za minimum pieniędzy. Ferguson FBOX ATV kosztuje około 300 zł, ale jeśli trochę poszperacie, to kupicie go nawet taniej. Miałem okazję spędzić z ATV kilka tygodni i powiem Wam jedno – za te pieniądze kupiłbym go bez żadnego zastanawiania się.

Można go podłączyć do starszego telewizora LCD z wyjściem HDMI (a w razie konieczności nawet przez cinch) i oglądać filmy na YouTube, Netflix, IPLA, Plex i innych „plejerach”. Nic nie stoi też na przeszkodzie byśmy odtwarzali filmy z plików, razem z napisami. To samo dotyczy muzyki – online (np. Spotify) lub pliki. Mamy pełną swobodę.

Powód jest prosty – ATV to skrót od Android TV. Innymi słowy FBOX zarządzany jest przez ten sam system, który większość z nas ma na swoim telefonie. Mamy dostęp do sklepu z aplikacjami, a po włączeniu opcji instalacji z nieznanych źródeł można też instalować programy (APK), których nie ma oficjalnie w sklepie. Oczywiście trzeba z tym uważać, żeby przypadkiem nie złapać wirusa na „Andka” ;).

CZYTAJ DALEJ…

Powrót