Ferguson – gigant w świecie inteligentnych rozwiązań dla administracji, przemysłu i domu – sprzeda nawet 300 tysięcy urządzeń połączonych z systemem blockchain Ethereum

Myśleliście kiedyś o tym, żeby mieć w jednej aplikacji informacje na temat waszego samochodu, mieszkania i bramy wjazdowej? Teraz to możliwe dzięki połączeniu technologii IoT (Internet of Things) z urządzeniami firmy Ferguson. Ten światowy producent i globalny lider innowacyjnych rozwiązań sprzeda rocznie nawet 300 tys. urządzeń połączonych z siecią konektorów SmartKey. To także nowe możliwości zastosowania systemu blockchain dla społeczności Ethereum i Waves.

Wyobraźcie sobie taką sytuację… Podjeżdżacie swoim samochodem pod bramę wjazdową do Waszego domu. Zapomnieliście jednak wziąć pilota do bramy. Finał każdy zna: nerwy i stracony czas. A gdyby tak brama otworzyła się sama w momencie, kiedy podjeżdżacie pod Wasz dom? Z technologią SmartKey to możliwe!

Bo SmartKey to brakujący puzzel, który łączy świat zdecentralizowanych finansów (DeFi) ze światem fizycznych aktywów. To także pierwsza na świecie platforma, która pozwala na połączenie wartości fizycznej (Blockchain of Things) z projektami DeFi, działającymi na łańcuchu blokchainowym Ethereum i Waves. System może być wykorzystywany do wszystkich urządzeń, które wykorzystują innowacyjne technologie.

Połączenie świata fizycznego z wirtualnym to przyszłość. Niech świadczy o tym fakt, że partnerem SmartKey został właśnie Ferguson – globalny producent i dystrybutor elektroniki użytkowej oraz inteligentnych rozwiązań. Firma zadeklarowała roczną sprzedaż swoich urządzeń, kompatybilnych z systemem blockchain, na poziomie nawet do 300 tysięcy sztuk.

Ferguson deklaruje implementację technologii SmartKey we wszystkich swoich urządzeniach SmartHome, które wykorzystują inteligentne rozwiązania, w pełni konfigurowalne do potrzeb użytkownika, podnoszące komfort oraz automatyzację ich wykorzystywania. Mowa tu m.in. o systemach zabezpieczeń, kamerach typu SmartEye, wideodomofonach Wi-Fi, inteligentnych pilotach czy wreszcie skuterach elektrycznych E-mio. Wszystkie te urządzenia będą kompatybilne z systemem blockchain.

SmartKey to rewolucja w świecie zastosowania technologii blockchain. Ten międzynarodowy projekt pozwoli społeczności Ethereum na tworzenie własnych modeli biznesowych, czyli SmartKontraktów. Wirtualne złącze umożliwia połączenie swoich inteligentnych kontraktów z takimi platformami jak Airbnb, wspólnymi samochodami lub biurami do wynajęcia. Ale tych połączeń może być więcej – Twoim ograniczeniem jest jedynie Twoja wyobraźnia.

Oracles można łączyć ze sobą w dowolny sposób (dom, samochód, stacja pogody, brama wjazdowa, brama garażowa, drzwi wejściowe itp.). Co więcej, te źródła danych umożliwiają połączenia od różnych producentów i firm. Wystarczy je wrzucić do platformy blockchain. Niemożliwe?

30 lat temu też nikt nie wiedział, do czego będzie kiedyś służył internet. A dzisiaj, właśnie dzięki internetowi i milionom aplikacji na smartfony, powstają setki tysięcy biznesów i firm, które mają różne pomysły na łączenie czegokolwiek. – Liczba integracji urządzeń IoT z technologią blockchain Ethereum, dzięki kontraktom SmartKey, daje możliwość nie tylko nowych, innowacyjnych rozwiązań w produktach Fergusona, ale otwierają również drogę do tworzenia nowych modeli biznesowych wśród społeczności Ethereum – mówi Szymon Fiedorowicz, SEO projektu SmartKey.Więcej o platformie Ethereum: https://ethereum.org/

Więcej o platformie SmartKey: https://smartkeyplatform.io/

Więcej o systemie Ferguson SmartHome: http://ferguson-digital.eu/

Powrót