Czujnik dymu FS1SD - Inteligentny Dom

 • Wykrywa dym powstający już w początkowej fazie pożaru
 • Alarmuje użytkownika syreną i światłem
 • Niewielkie rozmiary, nowoczesny design, mobilność, łatwość montażu

Czujka dymu zamontowana w pobliżu kominka, pieca centralnego ogrzewania, kuchenki chroni życie domowników już w pierwszej fazie pożaru, gdy walka z czasem jest tak istotna dla powodzenia akcji gaśniczej i ewakuacji. Ostrzega mieszkańców o alarmie pożarowym sygnałem dźwiękowym i świeceniem diody. Jej charakterystyczną cechą jest mobilność i łatwość montażu bez konieczności rozprowadzania instalacji kablowych.

Stanowi element systemu Ferguson SmartHome. Może być używana samodzielnie.

Wyrób spełnia wymagania następujących norm:
PN-ETSI EN 301 489-1 V1.9.2:2012
PN-ETSI EN 301 489-17 V2.2.1:2013-05
PN-ETSI EN 300 328 V1.9.1:2015-08
PN-EN 62479:2011
PN-EN 60950-1:2007/A11:2009/A1:2011/A12:2011/A2:2014-05
PN-EN 14604:2006

Deklaracja zgodności

Zareaguj zanim pojawi się pożar

 • Wykrywa dym powstający już w początkowej fazie pożaru
 • Alarmuje użytkownika syreną i światłem
 • Niewielkie rozmiary, mobilność, łatwość montażu

Dodawanie czujnika dymu do systemu Ferguson Smart Home

Bezprzewodowa instalacja, technologia ZigBee

ZigBee Alliance - logo

ZigBee jest językiem do bezprzewodowej komunikacji pomiędzy urządzeniami codziennego użytku, które prawdopodobnie działają już w Twojej pracy lub domu! Elementy naszego systemu współpracują z elementami innych producentów i na odwrót - wszystko dzięki zastosowaniu nowoczesnego standardu ZigBee.

 

Zdalne sterowanie i monitoring dzięki dedykowanej aplikacji

SmartHome - Application

Bądź na bieżąco ze stanem swojego domu! Dzięki dedykowanej aplikacji możesz w pełni obsłużyć czujki podpięte do centralnego huba, otrzymasz informacje o zmianach w funkcjonowaniu czujki, alarmach i innych zdarzeniach, które mogą wystąpić w domu. Możesz szybko wyłączyć niechciane alarmy, wezwać odpowiednie służby w przypadku rozszczelnienia instalacji gazowej itd.

google play apple store

 • Operating Voltage: DC3V (CR123A Lithium Battery)
 • Static Current: <= 10µA
 • Alarm Current: <= 60mA
 • Sound Level: 85dB/3m
 • Working Temperature: -10°C - +50°C
 • Working Humidity: <= 95%RH
 • Dimensions: 60*60*49.2mm

Aby ułatwić obsługę działu z plikami, każdy z produktów w zależności od dostępności posiada podfoldery jak niżej:

 • firmware - zawiera ostatnią dostępną wersję oprogramowania. Oprogramowanie spakowane jest w archiwum ZIP. Należy je rozpakować i postępować zgodnie z zawartą w nim instrukcją aktualizacji. Do rozpakowywania polecamy darmowy program 7-Zip dostępny tutaj.
 • manuals - zawiera instrukcje obsługi w plikach PDF, do których obsługi wymagane jest posiadanie czytnika plików PDF. Polecamy szybki i darmowy czytnik Sumatra PDF dostępny tutaj.
 • tools - zawiera dodatkowe programy i narzędzia związane z produktem np. do edycji ustawień, list kanałów, programowania przez RS232 lub USB itp.


Wejdź na stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami:


http://wiki.ferguson.pl/

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na pytania możesz skontaktować się z nami przez formularz kontaktowy:

  Model:

  Wykrycie zagrożenia, szybka reakcja

  Inteligentny dom, kiedyś kojarzony z ponadprzeciętnym luksusem, dziś nie jest już rozwiązaniem niedostępnym dla zwykłych ludzi. Innowacyjne systemy potrafią zadbać zarówno o komfort mieszkańców, jak również bezpieczeństwo osób oraz przedmiotów znajdujących się we wnętrzu domu. Są one w stanie w sposób samodzielny wykrywać wszelkie nieprawidłowości oraz zagrożenia, reagując szybko i niezawodnie. Nie inaczej jest w przypadku czujników czadu i dymu, które błyskawicznie informują o zadymieniu oraz gwałtownej zmianie temperatury, wysyłając wiadomość poprzez specjalną aplikację.

  Czujnik czadu i dymu – skuteczna ochrona przed pożarem

  Podczas palenia, niektóre materiały mogą wydzielać niewielką ilość dymu, dlatego też specjalistyczne czujniki dymu mogą reagować także na niespodziewane zmiany temperatury panującej w pomieszczeniu. W przypadku wykrycia zagrożenia system inteligentnego budynku może nie tylko przesłać powiadomienie do właściciela posesji, ale również uruchomić alarm przeciwpożarowy, otworzyć garażową bramę lub też oświetlić drogę ewakuacji. Czujniki te dają również możliwość uruchomienia urządzeń gaśniczych, dzięki czemu zapobiegają rozprzestrzenianiu się ognia do pozostałych pomieszczeń. Jest to doskonałe rozwiązanie umożliwiające natychmiastowe reagowanie w przypadku pożaru, nawet w sytuacji, w której domownicy znajdują się poza domem.

  Czujniki dymu Ferguson

  Błyskawiczna reakcja pozwala na szybkie pozbycie się pożaru, minimalizując ryzyko przedostania się ognia do innych pomieszczeń lub kondygnacji budynku. Czujniki czadu i dymu, dzięki szybkiej i niezawodnej reakcji, zapewniają o wiele mniejsze straty w przypadku wystąpienia pożaru.
  Systemy inteligentnego domu to nie tylko wygoda i komfort, ale również bezpieczeństwo. Nowoczesne i niezawodne czujniki dymu to wyposażenie, które powinno znaleźć się w każdym budynku.

  Wczesne wykrycie pożaru umożliwia pozbycie się go w pierwszej jego fazie, co pozwoli na szybką reakcję domowników, powiadomienie straży oraz uruchomienie zraszaczy w celu ograniczenia rozprzestrzeniającego się ognia. Zalet stosowania takiego systemu jest wiele, dlatego na ich instalacje decyduje się coraz więcej osób.
  Czujnik dymu zamontowany w pobliżu kominka, pieca centralnego ogrzewania lub kuchenki chroni życie domowników już w pierwszej fazie pożaru, gdy walka z czasem jest tak istotna dla powodzenia akcji gaśniczej i ewakuacji. Jego charakterystyczną cechą jest mobilność i łatwość montażu bez konieczności rozprowadzania instalacji kablowych. Stanowi on element systemu Ferguson SmartHome i może być używany samodzielnie. Dodatkowo, cechuje się niewielkimi rozmiarami oraz łatwością montażu.

  * Specyfikacja techniczna może ulec zmianie bez powiadomienia.
  ** Ewentualne błędy powstałe podczas edycji tekstu, a także rozbieżności nie mogą być podstawą do reklamacji urządzenia.

  Zobacz również

  Powrót