FBOX 3 TV mini PC Android z tunerem DVB-T2 / DVB-C

Ferguson FBOX 3 TV – multimedialny mini pc z Android 4.4 KitKat wyposażony w głowicę umożliwiającą odbiór telewizji naziemnej DVB-T/T2 lub cyfrowej telewizji kablowej DVB-C.

Ferguson FBOX 3 TV to idealne połączenie doświadczeń z wcześniejszych modeli androidowego mini pc z wieloletnim doświadczeniem firmy Ferguson w zakresie odbiorników telewizji naziemnej! Dzięki sugestiom szerokiej rzeszy fanów marki, a także społeczności miłośników FBOX’a, rozbudowaliśmy jego możliwości o w pełni funkcjonalny moduł DVB-T/T2 lub DVB-C. Do głównych cech Ferguson FBOX 3 TV należą:

 • Sprzętowe wsparcie multimedialnej platformy Kodi.
 • Moduł telewizji naziemnej DVB-T/T2 lub cyfrowej telewizji kablowej DVB-C ze wszystkimi funkcjonalnościami zwykłego odbiornika (nagrywanie, przewijanie, time shift i wiele innych).
 • Moduł Wi-Fi umożliwiający przesył danych w częstotliwości 5 GHz lub 2.4 Ghz.

Kup teraz: Gdzie kupić

W tej niewielkiej obudowie umieszczono zaawansowane technologicznie rozwiązania, dzięki którym za pomocą jednego urządzenia możesz streamować media z zasobów sieciowych lub podłączonych zewnętrznych napędów, jak i odtwarzać (i nagrywać) programy telewizyjne korzystając z głowicy DVB-T/T2. Konfiguracja sprzętowa przedstawia się następująco:

 • głowica umożliwiająca odbiór telewizji naziemnej DVB-T/T2
 • wsparcie dekodowania audio i wideo na poziomie hardware
 • sercem mini pc jest procesor AMlogic S805. Jego konstrukcja pozwala na sprzętowe wspieranie dekodowania poniższych kodeków:
  • kodeki obrazu h.264 i h.265 do rozdzielczości 1080p z głębią kolorów na poziomie 8 bitów
  • kodeki dźwięku MP3, AAC, WMA, RM, FLAC
  • kodeki dźwięku przestrzennego Dolby, DTS, SRS, DviX HD, AC-3

Powyższe funkcjonalności jakie daje procesor Amlogic S805 pozwolą na płynne odtwarzanie większości filmów i multimediów za pośrednictwem Ferguson FBOX 3 TV. Wysoka rozdzielczość obrazu na poziomie 1080p to dla FBOX’a pestka.

Obejrzyj szczegółową wideo recenzję naszego mini PC FBOX 3TV przygotowaną przez serwis tabletradar.pl


Ferguson FBOX 3 TV to kompilacja możliwości mini pc opartego o system Android 4.4 KitKat z odbiornikiem telewizji naziemnej DVB-T/T2, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednego użytkownika. Sprzętowe wsparcie platformy multimedialnej Kodi sprawi, że zabawa z filmami, grami i rozmaitościami sklepu Google Play, będzie lekka łatwa i przyjemna.

 

Ferguson FBOX 3 TV – odbiornik, jakiego jeszcze nie było

Ferguson FBOX 3 TV posiada głowicę umożliwiającą odbiór telewizji naziemnej DVB-T/T2 lub cyfrowej telewizji kablowej DVB-C, a do jej głównych możliwości należą:

 • Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (HD)
 • Obsługa programowalnych timerów
 • Obsługa dźwięku Dolby Digital Plus (E-AC3)
 • Funkcja szybkiego wyszukiwania kanałów (QuickFind)
 • Obsługa teletekstu i napisów ekranowych
 • Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264/H.265
 • Odbiornik kompatybilny ze standardem DVB-T, DVB-T2 i DVB-C
 • Skalowanie sygnału PAL do rozdzielczości 720p, 1080i lub 1080p

Uruchom aplikację Digital TV (DTV)…

…skorzystaj z prostego asystenta konfiguracji…

…oglądaj i nagrywaj telewizję bez ograniczeń!

Sprzętowe wsparcie dekodowania audio i wideo

Konstrukcję FBOXa 3 TV oparto o procesor AMlogic S805. To nowoczesny, wyspecjalizowany układ, którego głównym zadaniem jest sprzętowe wspomaganie odtwarzania mediów. Układ posiada wbudowane funkcje dekodowania między innymi:

 • kodeków obrazu h.264 i h.265 do rozdzielczości 1080p z ośmiobitową głębią kolor
 • kodeków dźwięku MP3, AAC, WMA, RM, FLAC
 • kodeków dźwięku przestrzennego Dolby, DTS, SRS, DviX HD, AC-3

Dla użytkownika oznacza to natychmiastowe reakcje interfejsu urządzenia nawet przy bardzo intensywnej eksploatacji oraz – co najważniejsze – płynne odtwarzanie wideo nawet w bardzo wysokiej jakości (kodowanego z dużym tzw. bitrate).

Ferguson FBOX 3 TV wyposażony jest też w bardzo wydajny układ graficzny Quad Core Mali-450, dzięki któremu urządzenie doskonale poradzi sobie nawet z najbardziej skomplikowanymi grami 3D oraz zadaniami dekodowania mediów do rozdzielczości Ultra HD (4K). Dzięki wielu optymalizacjom Ferguson FBOX 3 TV pozwala w pełni wykorzystać tę moc.

Dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2,4GHz/5GHz dualband)

Pracujące w sąsiedztwie sieci Wi-Fi skutecznie się nawzajem zakłócają, co wpływa na parametry łącza i w efekcie jego znaczne miejscami spowolnienie. Jest to szczególnie zauważalne podczas wykorzystywania internetu do wymagających zadań multimedialnych, jak oglądanie filmów HD on-line. Nawet jeśli mamy bardzo szybkie łącze, wąskim gardłem staje się transmisja pomiędzy ruterem a urządzeniem. Rozwiązaniem na tę bolączkę może być wykorzystanie pasma radiowego o częstotliwości 5GHz. Ferguson FBOX 3 TV posiada moduł Wi-Fi pozwalający na pracę urządzenia w pasmie 2,4Ghz lub 5Ghz.

Obsługa standardu Bluetooth – podłącz urządzenia OTG!

Ferguson FBOX 3 TV oferuje wsparcie protokołu Bluetooth szeroko wykorzystywanego do przesyłania danych. Dzięki obsłudze Bluetooth można do urządzenia podpiąć zdalną klawiaturę i myszkę, co zmieni FBOXa w wydajny, multimedialny komputer. Za pomocą połączenia Bluetooth można wymieniać się plikami z innymi urządzeniami, np. z telefonem – oglądanie zdjęć na telewizorze stanie się dzięki temu jeszcze prostsze!

Łącze Ethernet RJ45

Dla miłośników wysokich i stałych transferów lub osób przedkładających stabilną komunikację ze switchem/routerem za pomocą połączenia kablowego, przygotowaliśmy i taką możliwość. Ferguson FBOX 3 TV można podłączyć do swojej sieci domowej na wszelkie sposoby.

Wyjście cyfrowe S/PDIF

Ferguson FBOX 3 w pełni obsługuje standard przesyłania sygnałów S/PDIF. Standard ten pozwala na przesyłanie między dwoma urządzeniami dźwięku zapisanego cyfrowo bez potrzeby konwertowania go do postaci analogowej. Dzięki temu nie powstają zniekształcenia dźwięku, co w efekcie daje najwyższej jakości dźwięk dla najbardziej wymagających użytkowników. Standard ten wspierają m.in. zestawy kina domowego.

Android 4.4 KitKat

Podstawą FBOXa 3 jest sprawdzony i używany przez miliony ludzi na świecie system operacyjny Android 4.4 KitKat. System jest dostosowany do specyfiki użytkowania za pomocą żyroskopowego pilota.

Nowy, lepszy interfejs

Ferguson FBOX 3 TV posiada zupełnie nowy, przyjaźniejszy i umożliwiający większą personalizację interfejs użytkownika. Nowy interfejs to nie tylko nowy wygląd ale także nowy, o wiele łatwiejszy sposób organizowania swoich aplikacji, których dzięki większej pamięci można zainstalować w urządzeniu całkiem sporo.

Odtwarzacz Kodi

Multimedialne serce FBOXa 3 to uznana aplikacja potrafiąca odtworzyć niemal każdy format pliku audio i wideo. Odtwarzacz Kodi pozwala na organizowanie biblioteki swoich mediów a także automatycznie pobiera z internetu informacje o mediach, takie jak okładki albumów czy filmów, obsada, teksty piosenek itd.

Szybszy!

Czterordzeniowy procesor, czterordzeniowy układ graficzny… To wszytko zapewnia jeszcze płynniejsze działanie FBOXa a nawigowanie po zasobach biblioteki mediów jest jeszcze przyjemniejsze.

Bezprzewodowy pilot

Bezprzewodowy pilot specjalnie stworzony dla Ferguson FBOX 3 TV pozwala na bezproblemową obsługę programów telewizyjnych, programowanie nagrań czy odtwarzanie już nagranych programów i multimediów.

Miracast!

Miracats to znana i lubiana funkcja pozwalająca na wyświetlanie treści multimedialnych (filmy, zdjęcia) z Twojego telefonu lub tabletu bezpośrednio na ekranie telewizora. To także doskonały sposób na wyświetlanie np. prezentacji czy przeprowadzanie szkoleń.

Ferguson FBOX 3 TV – wygodny interfejs użytkownika

Przytrzymaj przycisk OK na pilocie…

…przesuń pilotem trzymając OK…

…wypełniaj następny pulpit aplikacjami!

Twoje aplikacje pod Twoją kontrolą! Przesuwaj je na pulpicie, usuwaj z pulpitu, usuwaj ich dane tymczasowe czy nawet odinstalowuj bezpośrednio z pulpitu. Bez grzebania w ustawieniach, bez skakania po opcjach… A to dopiero początek zmian, jakie wprowadziliśmy!

Ferguson FBOX 3 TV – wszystko, co jeszcze chcesz wiedzieć

Ferguson FBOX 3 TV wyróżnia się wbudowanym tunerem cyfrowej telewizji naziemnej, zgodnym ze standardami DVB-T oraz DVB-T2, umożliwiającym odbiór programów telewizyjnych emitowanych z kompresją MPEG-4. Możliwe jest również nagrywanie programów telewizyjnych (w trybie natychmiastowym i zaplanowanym), dostępna jest także funkcja Timeshift (pauzowanie i cofanie audycji telewizyjnych podczas ich nadawania).

Obudowa Ferguson FBOX 3 ma zgrabny kształt, jest estetyczna i dopracowana w każdym szczególe. Na obudowie umieszczono niewielki, choć czytelny symbol wyróżniający model. Antena Wi-Fi dla dwuzakrasowego modułu 2,4GHz oraz 5GHz (dualband) została wbudowana w urządzenie. Wzrost wydajności transferu danych w pasmie 5GHz gwarantuje nam płynne odtwarzanie wideo 4K oraz grę online bez opóźnień, oferując wszystkim użytkownikom najlepsze doznania.

W sieci znajdziemy ogromną liczbę wtyczek i dodatków dla odtwarzacza Kodi, w tym oferujących możliwość przechwytywania w locie polskich napisów. Odtwarzacz, dzięki takim wtyczkom jak Icefilms, Much movies, 1Channel oraz Football Today zapewni również dostęp do tysięcy darmowych filmów i programów. Za sprawą wtyczki Radio App pozwoli też słuchać niezliczonych stacji radiowych z całego świata. Obsługuje również YouTube. Dzięki wtyczce Telewizja Polska, dostępne są także polskie kanały telewizji internetowej. Ferguson FBOX 3 TV obsługuje ponadto popularne serwisy TV, takie jak: ipla, TVN player, TVP VOD, Onet VOD.

Ferguson FBOX 3 TV oferuje także sprawdzone funkcje, aplikacje i kodeki znane z poprzedniej wersji oprogramowania, w tym kodowanie UHD 4Kx2K, obsługę kompresji H.265, obsługę BD-ISO oraz 3D BD-ISO, Skype, Airplay, czy wsparcie protokołów Samba, UPnP i NFS.

Dzięki dekodowaniu sprzętowemu i odtwarzaniu wideo HD Ultra uzyskać można wyjątkowo wysoką jakość obrazu, doskonale prezentującą się na dużych ekranach. Funkcja odtwarzania wideo zapewnia gładsze krawędzie i głębię, gwarantując wyjątkowo szczegółowy obraz. W porównaniu do H.264, standard kompresji wideo H.265 transferuje wideo tej samej jakości, zajmując przy tym jedynie połowę szerokości pasma. Dzięki temu, nawet w warunkach niskiej prędkości Internetu, uzyskać można wysoką rozdzielczość wideo.

Na panelu czołowym, oprócz diody sygnalizacyjnej LED i gniazda USB, znajdziemy jedynie przycisk włącznika. Na bocznej ściance urządzenia znajdują się gniazda SD oraz dodatkowe dwa porty USB w standardzie USB 2.0. Do złącz USB można podłączyć zewnętrzną klawiaturę bezprzewodową, pamięć masową lub dysk twardy, myszkę oraz przewód USB do telefonu. Z tyłu obudowy umieściliśmy różnego rodzaju złącza wyjściowe, za pomocą których odtwarzacz łączy się z telewizorem bądź rzutnikiem (HDMI) oraz sprzętem audio: wyjście optyczne (dźwięk cyfrowy, przesyłany światłowodem). Dodatkowo, umieściliśmy tam także gniazdo sieci LAN Ethernet oraz gniazdo zasilania. LAN Ethernet oznacza lepszą przepustowość bez dodatkowego obciążania procesora. Zapewniono też ulepszoną obsługę protokołów TCP i UDP oraz dwukrotnie większą prędkość podczas przesyłania małych pakietów gier. Ferguson FBOX 3 TV bowiem nadaje wysoki priorytet pakietom gry i przydziela im większą przepustowość. Wbudowany monitoring sieci nadzoruje zaś ich ruch i sprawdza prędkość połączeń.

Sercem odtwarzacza jest czterordzeniowy procesor AMLogic S805 na platformie ARM Cortex™ A5, na której każdy z rdzeni taktowany jest zegarem 1.5GHz. Zastosowane komponenty gwarantują w pełni wydajną obsługę systemu Android 4.4 KitKat i stabilność podczas dekodowania sygnału, zapewniając zarazem niskie zużycie energii. Odtwarzacz wspiera m.in. takie standardy i platformy, jak: Dolby, HTML5, Google Play i Kodi (dawniej XBMC), gry 2D/3D, BD-ISO oraz 3D BD-ISO, AirPlay, DLNA, Miracast, czy kodowanie 4K*2K, H.265.

Nie zapomniano także o obsłudze obrazów płyt Blu-ray − Ferguson FBOX 3 TV odtwarza kopie takich nośników poprzez centrum multimedialne Kodi w formatach BDM, ISO oraz 3D BD-ISO wraz z napisami, a dostęp do rozdziałów płyt Blu-ray dostępny jest przez uproszczone menu BD-Lite. FBOX3 obsługuje protokoły sieciowe Samba, UPnP oraz NFS, które służą do przesyłania multimediów z komputera PC/serwera NAS na duży ekran telewizora.

Ferguson FBOX 3 TV w standardzie posiada 1GB wbudowanej pamięci RAM DDR3 oraz 8 GB pamięci flash eMMC. 3 porty USB pozwalają jednak znacznie zwiększyć zasoby lokalnej pamięci do przechowywania plików multimedialnych. Szybki port LAN Ethernet lub moduł dwupasmowego bezprzewodowego Wi-Fi w standardzie a/b/g/n zapewniają wydajne połączenie z zasobami sieciowymi − lokalnymi lub internetowymi.

Ferguson FBOX 3 TV zapewnia obsługę wielokanałowych ścieżek audio: DTS i Dolby Digital passthrough (SPDIF) oraz Dolby TrueHD passthrough (HDMI).

Odtwarzacz pracuje na systemie Android 4.4 KitKat, który w połączeniu z fabrycznym odtwarzaczem multimediów oraz multimedialnym kombajnem Kodi zapewnia dostęp do aplikacji i rozszerzeń oraz wspiera większość formatów AV.

Ferguson FBOX 3 TV w porównaniu do poprzednich wersji posiada nowe, bardziej czytelne i szybciej działające menu, z obsługą tapet, możliwością edycji i dodawania własnych skrótów oraz wygaszacz ekranu. Fabrycznie preinstalowane oprogramowanie Kodi w wersji 14.2 z dekodowaniem sprzętowym oraz FilmBox Live pozwalają cieszyć się multimediami od razu po pierwszym uruchomieniu. Funkcja zarządzania zadaniami usprawni operacje wykonywane przez użytkownika, tak aby znacząco nie wpływały na obciążenie systemu. Dzięki Kodi odtwarzanie filmów, muzyki czy przeglądanie zdjęć to czysta przyjemność.

Ferguson FBOX 3 TV posiada menu w języku polskim oraz akceptuje polskie znaki w napisach.

Chipset

AmlogicS805

Wielordzeniowe CPU

Quad Core ARM® CortexTM A5, 4 x CPU@1.5GHz

Wielordzeniowe GPU

Quad Core Mali-450 @600MHz

Grafika

OpenGL,ES1.1/2.0

Rozdzielczość wyświetlacza

1080p

Pamięć RAM

DDR3 1GB

Pamięć Flash

eMMC 8GB

Wi-Fi

Wbudowane 802.11b/g/n, 2.4GHz/5GHz dualband

Ethernet

100Mb Ethernet RJ-45

System operacyjny

Android 4.4.2 KitKat

Rodzaj demodulacji

QPSK, 16QAM, 64QAM, 256QAM (w pełni wspierane ETSI EN 302 755 V1.3.1)

Zakres częstotliwości

VHF 174~230MHz, UHF 470~862MHz

Wejście RF

IEC-żeńskie

Dekodowanie wideo

Multi-format 1080p, H.264 FHD dekoder sprzętowy do 60fps

Rendering wideo

do 8bit głębi koloru

Format plików wideo

MKV, MP4, WMV, MPG, MPEG, DAT, AVI, MOV, ISO, inne

Obsługiwane kontenery wideo

WMV, MP4, RM, RMVB, TS, AVI, VOB, MOV(h.264), ASF, 3GP, inne (aplikacje z Google Play)

Proporcje obrazu

4:3, 16:9

Rozdzielczość wideo

1080p/i 720p 576i 480p

Dekodowanie audio

MP3, WMA, WMA, AAC, OGG, OGA, FLAC, ALAC, inne

System plików

NTFS, FAT32, EXT3, EXT4

Zakres wejściowy DC

12V/1.0A

Pobór mocy

Maximum 12W

Temperatura

0-40 °C

Wilgotność

< 95%

Rozmiary

130*130*22 mm

Waga

230g
 • 1 x ANT-In
 • 1 x ANT-Out (wyjście antenowe nie pełni funkcji modulatora)
 • 1 x Optyczne wyjście cyfrowe S/PDIF
 • 1 x HDMI 1.4
 • 1 x Ethernet
 • 2 x USB
 • 1 x SD / Micro SD
 • 1 x USB OTG

Aby ułatwić obsługę działu z plikami, każdy z produktów w zależności od dostępności posiada podfoldery jak niżej:

 • firmware - zawiera ostatnią dostępną wersję oprogramowania. Oprogramowanie spakowane jest w archiwum ZIP. Należy je rozpakować i postępować zgodnie z zawartą w nim instrukcją aktualizacji. Do rozpakowywania polecamy darmowy program 7-Zip dostępny tutaj.
 • manuals - zawiera instrukcje obsługi w plikach PDF, do których obsługi wymagane jest posiadanie czytnika plików PDF. Polecamy szybki i darmowy czytnik Sumatra PDF dostępny tutaj.
 • tools - zawiera dodatkowe programy i narzędzia związane z produktem np. do edycji ustawień, list kanałów, programowania przez RS232 lub USB itp.


Wejdź na stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami:


http://wiki.ferguson.pl/

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na pytania możesz skontaktować się z nami przez formularz kontaktowy:

  Model:

  * Specyfikacja techniczna może ulec zmianie bez powiadomienia.
  ** Ewentualne błędy powstałe podczas edycji tekstu, a także rozbieżności nie mogą być podstawą do reklamacji urządzenia.

  Firma Ferguson sp. z o.o. nie odpowiada za jakość i funkcjonowanie oprogramowania, aplikacji firm trzecich.

  Zobacz również

  Powrót