FBOX 4X mini PC w rozdzielczości 4K UHD

Ferguson FBOX 4X to multimedialne rozszerzenie do telewizora lub monitora, które prócz odtwarzania treści audio i wideo pozwala na wiele, wiele więcej!

Dzięki dostępowi do pełnej zawartości sklepu z aplikacjami Google Play, możesz za pomocą tego niewielkiego mini-PC odbierać na ekranie swojego telewizora maile, przeglądać strony internetowe, grać w gry i robić setki innych rzeczy!

zakończono produkcję

"Prawie rok temu, opisywałem na moim blogu multimedialny komputer firmy Ferguson – FBOX 4K. Dzisiaj jego następca – Ferguson FBOX 4X. Kilkanaście dni temu urządzenie miało swoją premierę, i niemal w tym samym czasie przyjechało do mnie na testy. Przyszedł czas, aby opisać jak to się sprawuje, co się zmieniło i czy na lepsze? Fbox 4X działa szybciej, działa lepiej i najważniejsze – obsługuje Horizon Go. Ta ostatnia cecha wystarczyła by mi za wszystkie inne. Fbox 4X kosztuje ok 300 złotych polskich. Jak za tak wszechstronne urzadzenie to bardzo rozsądna kwota." Vadim Pacajev.com

Bezkompromisowa jakość obrazu

Ferguson FBOX 4X to nowa jakość materiałów wideo dla każdego miłośnika filmów i seriali. Sprzętowe wsparcie obsługi HDR (High Dynamic Range) przy 10-bitowej głębi kolorów realizowane specjalnymi algorytmami HGL (Hybrid Log-Gamma) znakomicie poprawia rendering przejść tonalnych i subtelnych odcieni kolorów. Doświadcz odwzorowania niewiarygodnego poziomu detali i doskonałej jakości grafiki z zachowaniem pełnej dynamiki obrazu i pełnej głębi jego kolorów!

Sprzętowe wsparcie dekodowania wideo

Ferguson FBOX 4X wspiera sprzętowe odtwarzanie kodeków H.264/AVC, H.265/HEVC oraz VP9 w 10-bitowej głębi kolorów w rozdzielczości 4K Ultra HD w 60 klatkach na sekundę. Co to oznacza? Twoje filmy ZAWSZE będą odtwarzane płynnie! Filmy od Twoich ulubionych dostawców, takich jak Netflix, Google czy HBO Go będą wyświetlane w doskonałej jakości i płynności.

Ciesz się najlepszą jakością dźwięku

Podłącz Ferguson FBOX 4X cyfrowym interfejsem HDMI 2.0 do swojego amplitunera lub telewizora z obsługą dźwięku przestrzennego i pozwól swoim głośnikom wykreować dla Ciebie przestrzeń dzięki funkcji przesyłania dźwięku w niezmienionej postaci do systemu audio (audio pass through). Ferguson FBOX 4X w pełni obsługuje sprzętowe wsparcie dekodowania standardu Dolby Digital Plus oraz połączenia wielu kanałów do prostego sygnału stereo w razie takiej potrzeby.

Bogactwo obsługiwanych formatów plików

Ferguson FBOX 4X obsługuje wszystkie popularne oraz większość mniej popularnych formatów plików wideo, takich jak: MKV, AVI, MPG, MPEG, M4V, MOV, ISO, VP9, WMV i dziesiątki innych. Posiadasz kopie swoich płyt Blu-ray w postaci obrazów ISO? Żaden problem! Po prostu wskaż miejsce ich przechowywania odtwarzaczowi Kodi i ciesz się swoimi płytami!

HDMI 2.0 – bo szerokość pasma się liczy!

Ferguson FBOX 4X obsługuje standard HDMI 2.0, dzięki czemu możliwe jest przesyłanie do odbiornika dużych ilości danych audio/wideo. HDMI w wersji 1.4 może przesyłać do 10.2 Gbps danych, co przekłada się na obraz 4K UHD w maksymalnie 24 klatkach na sekundę. HDMI w wersji 2.0 może przesyłać do 18 Gbps danych, co przekłada się na obraz 4K UHD w stałych 60 klatkach na sekundę. To idealna płynność obrazu…

Bluetooth 4.0 – podłącz zewnętrzne urządzenia

Ferguson FBOX 4X obsługuje Bluetooth w wersji 4.0, co pozwala na podłączenie do urządzenia zestawu głośników Bluetooth, klawiatury, myszy, pilota czy kontrolera do gier aby w pełni wykorzystać możliwości FBOXa 4X.

Dwuzakresowe Wi-Fi 2.4/5 GHz

Ferguson FBOX 4X obsługuje obydwie częstotliwości Wi-Fi: 2.4 i 5 GHz. Dzięki obsłudze pasma 5 GHz FBOX 4X może wykorzystywać nowocześniejsze, szybsze i bardziej pojemne pasmo do bezprzewodowego odtwarzania nawet najbardziej wymagających treści wideo. Pasmo 5 GHz to również większa odporność na zakłócenia. Na paśmie 2,4 GHz – oprócz sieci Wi-Fi – działa wiele innych urządzeń (np. niektóre modele kuchenek mikrofalowych), mogących wprowadzać zakłócenia i obniżać jakość sygnału. Pasmo 5 GHz wolne jest od zakłóceń wprowadzanych z popularnego sprzętu domowego.

Port Ethernet LAN

Ferguson FBOX 4X posiada port Ethernet LAN o szybkości 100 Mbps, dzięki któremu można zestawić z routerem lub switchem stabilne, szybkie łącze kablowe. Nawet obrazy płyt Blu-ray nie będą na takim łączu problemem – odtworzysz je płynnie i bez problemów z wydajnością łącza.

Sieciowo zaawansowany

Korzystaj z udostępnionych w sieci lokalnej i zewnętrznej zasobów audio i wideo! Ferguson FBOX 4X doskonale współpracuje z Twoim środowiskiem sieciowym dzięki pełnemu wsparciu popularnych protokołów sieciowych, takich jak Samba, Zeroconf, NFS… Jeśli posiadasz swój domowy serwer NAS, Ferguson FBOX 4X jest logicznym przedłużeniem jego możliwości – doskonale nadaje się do przeniesienia zgormadzonych na serwerze treści na ekran Twojego telewizora lub monitora.

Prosty i elegancki interfejs użytkownika

Ferguson FBOX 4X posiada rozwijany przez nas interfejs, który doskonale spełnia swoje zadanie: nie wchodzi w drogę, ułatwia komunikację z urządzeniem, przyspiesza wybór opcji, pozwala cieszyć się obsługą zainstalowanych aplikacji.

Android 6.0 Marshmallow

Całe urządzenie działa w oparciu o nową, dopracowaną i stabilną dystrybucję systemu Android: Marshmallow (Android 6.0). Nowoczesny system obsługuje nowoczesne urządzenia zewnętrzne, zapewnia stabilne połączenia sieciowe, oferuje pełne bogactwo oprogramowania dostępnego z niczym nielimitowanego, oficjalnego sklepu z aplikacjami Google Play. Podłącz do FBOXa 4X myszkę i klawiaturę i ciesz się najbardziej osobistym z komputerów PC.

Netflix, HBO GO, VOD

Ferguson FBOX 4X to idealne urządzenie dla serwisów VOD (Video On Demand). Netflix czy HBO GO działają doskonale i wyświetlają treści w najwyższej możliwej dla nich rozdzielczości. Jesteś fanem innych serwisów VOD? Po prostu zainstaluj odpowiednie aplikacje ze sklepu Google Play i ciesz się swobodnym dostępem do treści wprost na ekranie Twojego telewizora!

Kodi Media Center

Masz już bibliotekę swoich ulubionych filmów, seriali telewizyjnych, muzyki, zdjęć i filmików rodzinnych? Aplikacja Kodi stworzy z nich przejrzystą bibliotekę, uzupełni danymi pobieranymi z internetu takimi jak okładki i opisy filmów oraz ich oceny, zadba o odpowiedni podział seriali na sezony, usystematyzuje informacje o bibliotece muzycznej i pozwoli po niej swobodnie nawigować a z rodzinnych zdjęć zrobi piękny slideshow. Napisy do filmów? Wbudowane wtyczki pobiorą napisy z najpopularniejszych polskich i zagranicznych serwisów. Filmy 3D? Obsługiwane! Obrazy płyt Blu-ray? Obsługiwane! Naprawdę, ciężko znaleźć jakąś funkcję nieobsługiwaną przez tę aplikację.

więcej o aplikacji Kodi

System operacyjny Android 6.0 Marshmallow
Główny procesor Amlogic S905X-B
Podsystem CPU ARM® CortexTM-A53
Quad-Core CPU do 2.0GHz
Grafika 3D Penta-Core Mali-450 @600MHz
OpenGL ES 2.0, OpenCL
Pamięć DDR3 DDR3 1GB
Pamięć FLASH eMMC 8GB
Wi-Fi Wbudowane 802.11 b/g/n, 2.4G/5G dual band
Ethernet Wbudowane 100Mb RJ-45
HDMI 2.0 4K UHD @60Hz do 4096x2160px, 1080p/i, 720p, 576i, 480p
Format plików wideo MKV, MP4, WMV, MPG, MPEG, DAT, AVI, MOV, ISO, inne
Obsługiwane kontenery wideo MKV(h.264/h.265), WMV, MP4, RM, RMVB, TS, AVI, VOB, MOV(h.264/h.265), ASF, 3GP, inne (aplikacje z Google Play)
Proporcje obrazu 4:3, 16:9
Rozdzielczość wideo 4K UHD @60Hz do 4096x2160px, 1080p/i, 720p, 576i, 480p
Dekodowanie audio MP3, WMA, WMA, AAC, OGG, OGA, FLAC, ALAC, inne
System plików NTFS, FAT32
Temperatura 0-40 °C
Wilgotność < 95%
Rozmiary 85*85*15 mm

4K UHD

Ferguson FBOX 4X obsługuje wyświetlanie wysokich rozdzielczości do 4096x2160px @60Hz.

H.265/HEVC

Ferguson FBOX 4X wspomaga sprzętowe dekodowania kodeka H.265/HEVC – oglądaj płynny obraz w najlepszej jakości!

Dualband Wi-Fi

Ferguson FBOX 4X umożliwia wykorzystanie pasma 5GHz dla Wi-Fi, co oznacza mniej zakłóceń i szybsze działanie sieci.

HDMI 2.0

Dzięki najnowszej wersji standardu HDMI FBOX 4X odtwarza bezproblemowo każde wideo 4K UHD.

Android 6

Ferguson FBOX 4X działa pod kontrolą jednego z najstabilniejszych wydań systemu Android.

Aplikacje

Ferguson FBOX 4X oferuje nielimitowany dostęp do sklepu Google Play. Ciesz się setkami tysięcy aplikacji i gier!

Interfejs

Interfejs Ferguson FBOX 4X został ulepszony i wygładzony. Urządzenie działa płynnie i responsywnie.

Bluetooth

Podłącz zewnętrzne urządzenie (np. myszkę i klawiaturę) i ciesz się jeszcze większymi możliwościami urządzenia.

Ethernet

Podłącz Ferguson FBOX 4X do swojego routera łączem Ethernet RJ45 dla zwiększenia stabilności połączenia sieciowego.

Wyjście AV

Zintegrowane wyjście Audio/Video oferuje większe możliwości podłączenia FBOXa 4K do innych urządzeń.

MicroSD

Ferguson FBOX 4X obsługuje karty MicroSD, dzięki którym można rozszerzyć pamięć wewnętrzną urządzenia.

4K UHD

Ferguson FBOX 4X obsługuje wyświetlanie wysokich rozdzielczości do 4096x2160px @60Hz.

Ferguson FBOX 4X posiada menu w języku polskim oraz akceptuje polskie znaki w napisach.

Ferguson FBOX 4X to niewielkie (wymiary: 85*85*15 mm!), nie rzucające się w oczy i nie psujące wyglądu salonu urządzenie, które można schować w dowolnym miejscu lub nawet zamontować na obudowie telewizora. Niewielkie rozmiary pozwalają nawet wrzucić FBOXa w kieszeń czy jako dodatek do torby na laptopa. Jest to jedno z najmniejszych i ładniejszych urządzeń dostępnych obecnie na rynku, które przy okazji nie ma problemów z odprowadzaniem ciepła. Konstrukcja FBOXa jest zwarta i dająca poczucie pewności.

Wejścia / wyjścia

 • 2 x USB (1 x USB OTG)
 • 1 x SD
 • 1 x HDMI 2.0
 • 1 x AV Out
 • 1 x Ethernet

Aby ułatwić obsługę działu z plikami, każdy z produktów w zależności od dostępności posiada podfoldery jak niżej:

 • firmware - zawiera ostatnią dostępną wersję oprogramowania. Oprogramowanie spakowane jest w archiwum ZIP. Należy je rozpakować i postępować zgodnie z zawartą w nim instrukcją aktualizacji. Do rozpakowywania polecamy darmowy program 7-Zip dostępny tutaj.
 • manuals - zawiera instrukcje obsługi w plikach PDF, do których obsługi wymagane jest posiadanie czytnika plików PDF. Polecamy szybki i darmowy czytnik Sumatra PDF dostępny tutaj.
 • tools - zawiera dodatkowe programy i narzędzia związane z produktem np. do edycji ustawień, list kanałów, programowania przez RS232 lub USB itp.


Wejdź na stronę z najczęściej zadawanymi pytaniami:


http://wiki.ferguson.pl/

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na pytania możesz skontaktować się z nami przez formularz kontaktowy:

  Model:

  * Specyfikacja techniczna może ulec zmianie bez powiadomienia.
  ** Ewentualne błędy powstałe podczas edycji tekstu, a także rozbieżności nie mogą być podstawą do reklamacji urządzenia.

  Firma Ferguson sp. z o.o. nie odpowiada za jakość i funkcjonowanie oprogramowania, aplikacji firm trzecich.
  Powrót