Nowa wersja czujnika czadu – FS2CO

CO Detector FS2CO

Rozszerzyliśmy rodzinę swoich urządzeń o nową wersję czujnika czadu CO Detector FS2CO. Urządzenie zamknięte jest w dobrze już znanej obudowie, czujnik czadu dba o życie domowników wykrywając rosnące stężenie tlenku węgla, który jest bezwonnym i bezbarwnym gazem powodującym śmiertelne zatrucie. Detektor należy zamontować w pomieszczeniu z paleniskiem na wysokości około 1,5 m nad podłogą, nie dalej niż 6 m od potencjalnego źródła emisji CO. Czujnik o rosnącym zagrożeniu informuje mieszkańców wyciem syreny i świetlnym sygnałem alarmowym.

  • Chroni przed trującym tlenkiem węgla
  • Stosowany w pomieszczeniach wyposażonych w kotły i podgrzewacze
  • Prosty i łatwy montaż, mobilność

Montaż czujnika

Czym jest tlenek węgla?

Czad jest gazem bezwonnym, lotnym, bezbarwnym i bez smaku. Takie cechy charakterystyczne sprawiają, że jest on nie do wykrycia przez ludzkie zmysły. Zagrożenie jakie jest z nim związane potęguje bardzo wysoka toksyczność tego gazu. Tworzy on bardzo silne wiązania z hemoglobiną, które są kilkaset razy silniejsze od powiązania tlenu i hemoglobiny. Tkanki zatrutego organizmu zaczynają być w miarę upływu czasu coraz bardziej niedotlenione.

Zatrucie tlenkiem węgla - skutki

Układ krążenia i ośrodkowy układ nerwowy to najbardziej wrażliwe na zatrucie czadem tkanki. Pierwszym objawem świadczącymi o zatruci jest ból główy, do którego stopniowo dochodzą zawroty głowy, wymioty i konwulsje, śpiączka. Po dłuższym czasie działania CO na organizm i jego wysokim stężeniu następuje zgon.

Gdzie może pojawić się czad?

Tlenek węgla to efekt częściowego spalania paliw gazu, oleju, benzyny, nafty, drewna, propanu, węgla, ropy odbywający się przy niedostatecznej ilości tlenu.
Z tego typu reakcją najczęściej możemy się spotkać w pomieszczeniach posiadających zatkaną wentylację lub wyposażonych w nieprawidłowo działające kuchenki, piece gazowe lub węglowe. Ogromne zagrożenie zatrucia czadem występuje także w garażach lub w trakcie pożarów budynków.

Konfiguracja czujnika czadu w systemie Ferguson SmartHome Security

Czujnik czadu jest urządzeniem samodzielnym, NIE WYMAGA do działania pakietu SmartHome Security Kit.

Powrót