Recenzja/test Regent P1 DAB+ – via Vadim Pacajev

Kilkanaście dni temu otrzymałem do testów coś naprawdę ładnego – radio Regent P1. Firma Ferguson ma już małą „tradycję” wypuszczania na rynek bardzo ciekawych, użytecznych i przede wszystkim zaprojektowanych ze smakiem odbiorników radiowych.

Co znajdziemy w pudełku?
Producent firma Ferguson dostarcza radio wraz z zasilaczem sieciowym, instrukcją obsługi, kartą gwarancyjną oraz przewodem audio (miniJack – miniJack).
Wygląd/design/jakość wykonania/guzikologia
Pierwsze co zauważymy po wzięciu radia do ręki to jego waga – jest spora. Choć radio w dużej części wykonane jest z tworzywa sztucznego, to czuć w ręku „kawał” porządnego sprzętu grającego, a nie typową plastikową wydmuszkę.


Egzemplarz który trafił do mnie jest utrzymany w szarej, ciemnej tonacji. Dostępne są jeszcze dwa inne kolory – złoty i srebrny.
Front radia jest w kolorze ciemno srebrnym/szarym, można by rzec stalowym, podobnie rączka, która jest metalowa, oraz górne pokrętła. Reszta jest czarna.
Przednia część to metalowa, oldschoolowa siatka, pod którą ukryte są głośniki.
toczona jest plastikową srebrną ramką. W siatce umieszczone są trzy przyciski funkcyjne na górze, oraz poniżej włącznik, będący jednocześnie przyciskiem wyboru trybu pracy odbiornika.
Na górze centralnie umieszczono punktowy wyświetlacz LCD, po jego obu stronach pokrętła – głośności oraz nawigacyjne. Obok nich kolejne dwa przyciski. Jeden wywołuje funkcje menu, drugi służy do obsługi i programowania pamięci stacji.


Regent P1 DAB+ odbiera fale radiowe w dwóch systemach – najpopularniejszym w Polsce zakresie FM, oraz cyfrowym DAB i DAB+
Radio FM działa znakomicie. Odbiornik pokrywa zakres FM od 87.5 do 108 Mhz, czyli cały w jakim działa radio FM w większości krajów świata. Odbiór jest bardzo czysty, radio świetnie zbiera fale nawet w trudnym terenie. Dźwięk jest dobrej jakości z minimalnym szumieniem. Bardzo długa antena, z zakresem obrotu 360 stopni, pozwala znaleźć stację niemal wszędzie.
Zaprogramować radio można na dwa sposoby – wyszukując stacje automatycznie, oraz ręcznie w kroku 50 Khz. Do programowania wrócę jeszcze na końcu tego tekstu.
Radio obsługuje komunikaty w standardzie RDS, o ile oczywiście są nadawane oraz, co bardzo fajne, automatycznie ustawia zegarek na podstawie RDS.

Czytaj wiecej na Vadim Pacajev

Powrót