Zigbee jako wiodąca technologia

Davis, Kalifornia – 07 sierpień  2018 – Zigbee Alliance, organizacja setek firm tworzących, utrzymujących i dostarczających otwarte, globalne standardy dla Internetu przedmiotów (IoT), ogłosiła, że wyniki badań przeprowadzonych przez wiodącą firmę badawczą ON World na rynku światowym są niezwykle korzystne dla firmy.  Eksperci ON World potwierdzili, że do tej pory sprzedano pół miliarda chipsetów Zigbee. Analitycy przewidują, że sprzedaż chipsetów 802.15.4 wzrośnie do 4,5 miliarda do roku 2023, a większość z nich będzie bazować na standardach technologii Zigbee Alliance.

Eksperci wskazują Zigbee jako wiodącą technologię łączności IoT dla inteligentnego domu. Szacuje się że technologia Zigbee Alliance będą stanowiły 3,8 miliarda (85%) z 4,5 miliarda jednostek IEEE 802.15.4, które zostaną wysłane do 2023 roku.

” ON World  przez ostatnie 15 lat śledził technologię Zigbee, zanim jej sztandarowa specyfikacja została ratyfikowana w grudniu 2004 r.” – powiedziała Mareca Hatler, główny analityk ONWorld. „Od tego czasu nasz zespół przeprowadził szeroko zakrojone, całoroczne badania podstawowe nad bezprzewodowym wykrywaniem, śledzeniem i kontrolą w dziesiątkach ekosystemów – przeprowadzając wywiady i badając tysiące firm każdej wielkości w całym łańcuchu wartości. Nasze wyniki wskazują, że Zigbee prowadzi na rynku sieci bezprzewodowych czujników  i nadal będzie to robić. ”

Co łączy Zigbee i Ferguson Smart Home? ZigBee służy jako łącznik z pozostałymi elementami zestawu, natomiast za pośrednictwem WiFi łączy się z naszym domowym routerem, gwarantując nam stałą kontrolę nad sytuacją w domu nawet po wyjściu z niego.

Najważniejsze punkty i prognozy raportu to:

• Do tej pory sprzedano pół miliarda chipsów Zigbee.
• Do 2023 roku na całym świecie będzie dostarczanych rocznie 1 miliard Zigbee .
• Do 2023 roku na całym świecie sprzedanych zostanie 4,5 miliarda skumulowanych urządzeń IEEE 802.15.4, a 85% z nich będzie używać standardów Zigbee Alliance.
• Dziś Zigbee stanowi ponad jedną trzecią rynku chipsetów inteligentnych domów (WSN).
• Zigbee to wiodąca technologia łączności IoT dla inteligentnego domu.

 

 

Powrót