Ferguson sp. z o.o. wraz ze swoim partnerem technologicznym – Treesat sp. z o.o., z prawdziwą przyjemnością pragną poinformować, że w swoich rozwiązaniach Click2open (nadzorowanego dostępu) i Ferguson Smart Home (domu inteligentnego) wdrażają kompatybilność z pionierskim programem społecznym na wagę zdrowia i życia – Ratunek Bez Barier.

Ratunek Bez Barier został w ostatnim czasie rozbudowany o innowacyjne połączenie funkcyjności technologii Blockchain z Internetem Rzeczy (IoT). Program został wprowadzony pilotażowo w kilkunastu obiektach użyteczności publicznej i prywatnych osiedlach mieszkaniowych w Olsztynie, gdzie został entuzjastycznie przyjęty przez służby ratunkowe, jednostki samorządowe jak i samych mieszkańców.

Program jest odpowiedzią na częsty problem stający przed służbami ratunkowymi (pogotowie, straż pożarna, pogotowie gazowe i inne): dojazd do posesji. Podstawowym celem programu jest skrócenie czasu dojazdu służb ratunkowych do potrzebujących i wyeliminowanie konieczności zatrzymywania się pojazdów ratunkowych w trakcie interwencji przed szlabanami i bramami dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Obejrzyj reportaż TVN na temat systemu Ratunek Bez Barier

Ferguson sp. z o.o. wraz ze swoim partnerem technologicznym Treesat sp. z o.o. już w tym momencie implementują w swoich rozwiązaniach Click2open i Ferguson Smart Home obsługę technologii Blockchain i kompatybilność z programem Ratunek Bez Barier, dzięki czemu przystąpienie do Programu będzie możliwe dla każdego chętnego podmiotu korzystającego z rozwiązań Click2open i Smart Home dzięki dosłownie jednemu kliknięciu w aplikacji. Deweloperzy, zarządcy, jednostki samorządowe czy prywatni użytkownicy będą mogli udostępniać swoje nieruchomości służbom ratunkowym w najprostszy możliwy sposób.

„Bardzo cieszymy się z możliwości współuczestniczenia w programie Ratunek Bez Barier. Zdajemy sobie sprawę, jak ważny i potrzebny społecznie jest to program, szczególnie w tych trudnych, pandemicznych czasach. Często życie ludzkie zależy od kilku kluczowych minut, których służby ratunkowe nie mogą tracić w oczekiwaniu na otwarcie bramy wjazdowej na posesję. Widzimy, jak ciepło program został przyjęty przez ludzi pełniących służbę ratunkową i jesteśmy dumni z tego, że dostarczamy niezbędne urządzenia i know-how do prawidłowego funkcjonowania systemu. Wraz z naszym partnerem – firmą Treesat z Olsztyna – pragniemy rozszerzyć funkcjonowanie systemu na wszystkie oferowane przez nas urządzenia z rodziny rozwiązań Click2open i wybrane urządzenia z linii Ferguson Smart Home. Konsekwentnie zmierzamy w kierunku stworzenia wzajemnie kompatybilnej i inteligentnej infrastruktury Inteligentnego Domu, Inteligentnego Miasta a z czasem – kto wie – może i Inteligentnego Kraju, która pozwoli na szybki przepływ informacji w warunkach zagrożenia i będzie jednocześnie służyła polepszeniu warunków życia obywateli. Zapraszamy władze wszystkich szczebli do współpracy, zapraszamy inwestorów do dyskusji o ich potrzebach i oczekiwaniach wobec inteligentnych systemów zarządzania domem, osiedlem, dzielnicą czy miastem, przede wszystkim jednak zapraszamy tak zwanych «zwykłych ludzi» do wyrażania swoich opinii i oczekiwań względem technologii jutra, które implementujemy już dziś. To przecież dla nich, dla ich ochrony i wygody powstają inteligentne i nowoczesne systemy. W naszej wizji program Ratunek Bez Barier to dopiero początek.” – na temat Programu i udziału w nim firmy Ferguson powiedział Pan Piotr Nowakowski, Przez Zarządu Ferguson sp. z o.o.

Ferguson sp. z o.o. jest dystrybutorem urządzeń korzystających z rozwiązań Click2open, Ferguson Smart Home i Ratunek Bez Barier. Software House Treesat sp. z o.o. jest dostawcą oprogramowania i chmury obliczeniowej dla rozwiązań Click2open oraz Ferguson Smart Home firmy Ferguson sp. z o.o.

Po więcej informacji na temat poszczególnych rozwiązań odsyłamy do stron internetowych:

Ratunek Bez Barierhttps://ratunekbezbarier.com
Click2openhttps://treesat.io/pl/products/click2open
Ferguson Smart Homehttps://ferguson-digital.eu/inteligentny-dom-ferguson/

Zapraszamy do odwiedzenia stron firm:

Treesat sp. z o.o.https://treesat.io
Ferguson sp. z o.o.https://ferguson-digital.eu/